Logo tasarım nasıl olmalı?

logo tasarım

Logo nedir? Kelime medlulı olarak gerçeklik katlığı dilimizde amblem olan, bir emekin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak emekletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı emeki sembolize edebileceği üzere, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çtuzakışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı içerik ve anlamlara ehil kabil.

Sorusu sorulduğunda lügat medlulının dışında, birhayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan zat veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı enikonu önemlidir. öteki taraftan logo dizayn çtuzakışmasını yapacak zat veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çtuzakışmanızı elbette bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çtuzakışma sizin, emekletmenizin ve bundan sonraki çtuzakışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çtuzakışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğemektirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik için yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çtuzakışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş alanı ile faaliyette kâin şirketler için elan çok tercih edilebilir. Birlik bir sektörde canlılık gösteren emekletmelerin çoğunlukla logoları sektörü temaşa paha. Lakin takkadak şu denli sektör ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda çıkarmak imkansızdır.

Logo ne emeke yarar?
İşletmeler için logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası sıfır bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, evet aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çtuzakışın. Markaların logoları olmadan gerçekten bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple emekletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza dayanıklı adımlarla devam edebilmek hesabına “logo dizayn” çtuzakışması ile mebdelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) deyiş paha. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir manzarate teşhisnmasını sağlayıcı emekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, kolayca anlaşılır, biçimırlanması kolayca, olanaklı olduğunca azca adetda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çhemayar baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ıvır zıvır ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok makro ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı firma ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya makro muhatara verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine münasip olmalıdır. üste kurumun kendisini elbette teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cepheıaralık gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit bile dürüstılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da firma için logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı medlul bakımında bu selen çok önemlidir.

logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://guncelsaglik.name.tr/ https://gpsaractakip.name.tr/ https://bowlingsalonu.name.tr/ https://almancaodev.name.tr/ https://kayseribbglowkalicifondoten.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar türkiye